Skip to main content
Join
Log In
Log In
Main navigation
Adults
Before You Register
Leagues
Boot Camps & Clinics
Tournaments
Touring Teams
Find a Team
Matchmaker
Youth
Before You Register
Programs & Camps
Youth Club Teams
Tournaments
Coaching & Volunteering
Financial Assistance
Schedule
Field Permits
Field Locations
Active Leagues
Past Leagues
Benefits
Membership
Community Events
Sport Accident Insurance
Health & Well-Being
Partners
Merchandise
About Us
Who We Are
Bylaws & Policies
Awards
Jobs & Volunteering
Board of Directors
Senior Staff
Contact Us
Resources
Breadcrumb
Home
Past Leagues
Fall Grass League 2022
Primary tabs
Fall Grass League 2022
Divisions
Schedule
(active tab)
Spirit Rank
Teams
Schedule
Day:
All
|
Sat
|
Sun
|
Sun
Range:
All
|
Today
|
Future
|
Past
Division:
All
Sunday AM
Saturday AM
Date & Time
Location
Home Team
Score
Away Team
Sat Sep 10
10:00 am
Columbia C
Threwbacca
11
–
12
At Least My Disc Stays Up
Oak Meadows
Noot
11
–
21
Marty
Oak Meadows
Roshi
11
–
12
Reign Baddies
Sun Sep 11
10:00 am
Rupert S
Game Of Throws Fall Grass Edition
7
–
21
Gagan Chatha
Rupert S
Tugboat
Cancelled
Weeble
Sat Sep 17
10:00 am
Columbia C
Marty
21
–
2
At Least My Disc Stays Up
Columbia C
Noot
9
–
13
Reign Baddies
Memorial O
Roshi
21
–
11
Threwbacca
Sun Sep 18
10:00 am
Winona S
King Kongilingus
14
–
20
Gagan Chatha
Winona S
Weeble
18
–
10
Game Of Throws Fall Grass Edition
Sat Sep 24
10:00 am
Memorial O
Marty
21
–
10
Roshi
Memorial O
Noot
15
–
10
At Least My Disc Stays Up
Rupert S
Threwbacca
6
–
21
Reign Baddies
Sun Sep 25
10:00 am
Oak Meadows
Game Of Throws Fall Grass Edition
8
–
14
Tugboat
Oak Meadows
King Kongilingus
14
–
18
Weeble
Sat Oct 1
10:00 am
Rupert S
At Least My Disc Stays Up
8
–
21
Roshi
Rupert S
Noot
21
–
9
Threwbacca
Winona N
Reign Baddies
13
–
21
Marty
Sun Oct 2
10:00 am
Columbia C
Tugboat
7
–
21
King Kongilingus
Columbia C
Weeble
8
–
21
Gagan Chatha
Sat Oct 8
10:15 am
Oak Meadows
Marty
21
–
5
Threwbacca
Winona N
At Least My Disc Stays Up
10
–
21
Reign Baddies
Winona N
Noot
13
–
21
Roshi
Sun Oct 9
10:15 am
Winona C
Gagan Chatha
21
–
14
Tugboat
Winona C
King Kongilingus
21
–
7
Game Of Throws Fall Grass Edition
Sat Oct 15
10:15 am
Columbia C
Threwbacca
15
–
13
At Least My Disc Stays Up
Oak Meadows
Marty
21
–
8
Noot
Oak Meadows
Roshi
13
–
17
Reign Baddies
Sun Oct 16
10:15 am
Memorial O
Game Of Throws Fall Grass Edition
5
–
21
Gagan Chatha
Memorial O
Tugboat
18
–
14
Weeble
Sat Oct 22
10:15 am
Columbia C
Reign Baddies
19
–
8
Noot
Columbia C
Roshi
16
–
9
Threwbacca
Memorial O
Marty
21
–
8
At Least My Disc Stays Up
Sun Oct 23
10:15 am
Oak Meadows
Gagan Chatha
21
–
15
King Kongilingus
Oak Meadows
Weeble
18
–
10
Game Of Throws Fall Grass Edition
Sat Oct 29
10:00 am
Columbia C
Marty
13
–
3
At Least My Disc Stays Up
Columbia C
Reign Baddies
10
–
8
Noot
Columbia C
Roshi
7
–
8
Threwbacca
11:30 am
Columbia C
At Least My Disc Stays Up
6
–
13
Noot
Columbia C
Marty
13
–
0
Roshi
Columbia C
Reign Baddies
13
–
5
Threwbacca
Sat Nov 5
10:00 am
Rupert S
W: A107
(A107)
W: A107
Rupert S
W: A107
(A107)
W: A107
Rupert S
W: A107
(A107)
W: A107
Rupert S
W: A107
(A107)
W: A107
Rupert S
W: A107
(A107)
W: A107
Rupert S
L: A108
(A108)
W: A108
Rupert S
L: A108
(A108)
W: A108
Rupert S
L: A108
(A108)
W: A108
Rupert S
L: A108
(A108)
W: A108
Rupert S
L: A108
(A108)
W: A108
Rupert S
Marty
17
–
10
Reign Baddies
Rupert S
Roshi
Forfeited
Noot
Winona N
L: A109
(A109)
L: A109
Winona N
L: A109
(A109)
L: A109
Winona N
L: A109
(A109)
L: A109
Winona N
L: A109
(A109)
L: A109
Winona N
L: A109
(A109)
L: A109
Winona N
At Least My Disc Stays Up
14
–
11
Threwbacca
© 2024 Vancouver Ultimate League. All rights reserved.